LR ÜHEKSA 250g

LR ÜHEKSA
250g

€99.26 €124.08
Sinu võit: 20%
Antud kombo sisaldab üheksat erinevat Coffee People heleda röstiga kohvi. 

Colombia, Inga Aponte
See eriline Colombia kohv on kasvatatud ja korjatud indiaani reservaadi aladelt kohaliku Inga hõimu poolt, kes on kõige rikkalikuma kultuuri esindajad Colombias. Ingad hoiavad lähedal asuvate ning raskesti läbipääsetavate Amazonase metsade teiste hõimudega tihedat sidet, et kanda kohvi kasvatuse kõrval edasi ka iidseid traditsioone. Coffee People on teinud olulise panuse, et aidata hõimul arendada oma kohvitootmine kõrgemale tasemele ning seeläbi parandada kogukonda majanduslikke võimalusi.

Kohvi on töödeldud poolkuiv menetlusega, mis on hübriid märgmenetlusest ning naturaaltöötlusest.
Kirsi viljaliha purustatakse masinaga, kuid jäetakse suuremalt jaolt kirsi külge. Seejärel asetatakse kohv kuivama “vooditele” (pealt ja alt avatud võrkvoodid, mille peal kuivamine toimub).
Kuivamisprotsess kestab 10-12 päeva ning on kõige keskkonnasõbralikum kohvitöötlemismeetod, mis säästab kütust, elektrit ning suures koguses vett.

Maitse on eriliselt magus, tugevate puuviljaste nootidega. Südasuve mahlane küps kirss, kaetud tumeda kakaoga.

Colombia, Tolima 
Planadase piirkonnast Tolima lõunaosas Colombias sai 1950ndail alguse geriljaliikumine. Geriljad rajasid oma baasi Marquetalia linna ning kuulutasid piirkonna iseseisvaks vabariigiks. Aastakümneid hoidsid seda regiooni oma kontrolli all geriljad ja paramilitaarsed üksused, mistõttu olid inimröövid ja muud koledused selles piirkonnas tavapärased.

Nüüd on Planadase regioon karmist minevikust taastumas – kohvi kasvatamine aitab kohalikel elanikel edukalt tulevikku astuda. Tänu rikkale pinnasele ning kõrgetele kasvukohtadele mäestiku idaserval on see regioon ideaalne kasvatamaks meeliülendavalt maitsvat orgaanilist kohvi.
Ahjusoe parjalt hapukas õuna-virsiku kook, kerge karamellisiirupiga.

Keenia, Kirimiri
Pärluba (peaberry) on looduslikult esinev kõrgema klassi kohviuba, mis oma kujult meenutab ovaalset pärli. Pärluba tekib, kui kohvimarjas on tavapärase kahe seemne asemel kõigest üks. Pärload on väga haruldased, moodustades umbes 5-10% maailma kohvisaagist.

Meie pärload tulevad Keenia keskosas asuvast Thika piirkonnast, kus on Keenia mäe viljakad vulkaanilised mullad. Keenia kohvi loetakse kuningaks kohvimaailmas, nagu Barolot veinimaailmas.
Mõnus tsitruse-pidu igas sõõmus, kus järelmaitseks on parajalt magus siirupine tekstuur.

Guatemala, Ceiba
Maiade tsivilisatsiooni algusaegadest sümboliseerib sõna ceiba maa ja taeva vahelist seost. Huehuetenango piirkonnast pärit Ceiba kohv on kohalike väikefarmerite säästvasse ning jätkusuutlikku tootmisesse investeeritava töö vili.

Maitseprofiilist leiab rikkaliku marjase aroomi ning šokolaadi, sidruni ja vaarika alatoone, mille võtab kokku kreemjas täidlus.
Kohv, mis meenutab su lemmik-kohviku tummist šokolaadi-pähkli küpsist ning vanaema suvisest aiast korjatud mahlast tikrit.

Brasiilia, Santa Rita
Kohviarmastajad üle kogu maailma on tunnustanud Cerrado Mineiro mitmekesist eluslooduse piirkonda, kui ideaalset kohvi kasvatamise keskkonda.

Magus sarapuupähkli alatooniga kohviprofiil saavutatakse kahekordse töötlemisprotsessiga – kõigepealt kuivatatakse neid terrassidel päikese käes ja seejärel mehaanilistes trummelkuivatites, kus nad peavad saavutama oma õige niiskustaseme.
Maitselt mõnus tummine ning veidi hapukas mustsõstara-šokolaadikook kerge pähklise noodiga.

Ecuador, ​Las Terrazza
Las Terrazzas del Pisque asub Tulipe hõredalt asustatud piirkonnas, mis on looduslik väljakutse vaid hullunud farmerile. Umbes iga 50 aasta tagant leiavad aset laastavad maavärinad ning kliima on nii kuiv, et kohvi, lavendli ja viinamarjade kasvatamiseks on vaja ehitada eraldi niisutussüsteeme. Just nii kasvatab uskumatu kohvifarmer Arnaud Causse imelise erikohvi, mis õhkab seedri ja banaanipuude varjus küpsemisest šampanja säravat maitset.

Mahlane greibiamps, mis äratab kiirelt üles iga kohvisõbra.

Etioopia, Yirgacheffe
See Yirgacheffe kohv on kasvatatud ja töödeldud Metadi poolt, kellega omakorda teeb koostööd rohkem kui 2000 kohalikku Gedebi farmerit.

Metad rajas Gedebi fermenteerimistehase, millel on tohutul hulgal eeliseid ubade töötlemisel. Töötlemise etapis näiteks varutakse kohvi kuivatamiseks rohkem aega, et luua kvaliteetne ning keeruka maitsega tulemus. Metad mõistab Gedeo piirkonna loodusrikkust ning ka sealseid murekohti, tänu millele nad propageerivad keskkonnasäästlikumaid põllumajandustavasid.

Lisaks rahastatakse kohalike teede ehitamist ja 800 õpilasega algkooli.

Colombia, Casanare 
Aguas Claras kohv pärineb Colombia väikesest piirkonnast Casanare, mis on spetsialiseerunud erikohvi kasvatamisele. Palmimetsade ja suursuguste mäestike keskel kasvatatkse kõrg-kvaliteetset araabika kohvi - Typica, mida on täiustatud juba sajandeid.
 
Typica on kõikide kohvisortide esiisa, olles võrdne võistluskaaslane maailma parimatele kohvidele. 
Meenustab vanaema öökapilt pihta pandud vana hea barbarissi kommi, mida tasakaalustab Earl Grey tee maitse.

Colombia, La Soledad
​Elpidio Arboleda Tabares on kohvikasvataja Urrao külast Antioquias Colombia läänepoolses mäeahelikus.
Tänu suure kõrgusele ja Vaikse ookeani tuultele, on selles külas mikrokliima, mis on osutunud suurepäraseks kvaliteetsete kohvide tootmiseks!

Tänu Elpidio erilisele kohvi töötlemise viisile, kus kohvi fermenteerimise protsessis segatakse värskelt pestud kohv juba üks kuni kaks päeva töödeldud kohvidega, tulevad tema kohvides esile väga omapärased maitseomadused.
+ - Lisa korvi

Vaata lisaks:

Sinu võit:
13%
LR NELI 4 x 250g Lisa korvi Info
LR NELI 4 x 250g
Sinu võit:
15%
Natrue Sojajook 6 tk Lisa korvi Info
Natrue Natrue Sojajook 6 tk
LR GUATEMALA Ceiba 0,25kg Röst: hele röst
LR KENYA Kirimiri 0,25kg Röst: Hele röst