Ostukorvi ülevaade

Ostukorv on tühi!

Toodete vaatamiseks siin, lisa need ostukorvi

Basket

Meie jaoks on olulised inimesed

Kohvifarmerid, -röstijad ja -nautijad on kõik justkui ühe suure hõimu liikmed, kellesse suhtume suurima austusega. Meie DNA on juba kord selline, mis peab oluliseks farmerite tegevust ja neile pakutavat õiglast hinda. Samas ei unusta me kohvinautlejat, keda me mitte mingi hinna eest ei taha keskpärase joogiga alt vedada. Maksku, mis maksab, oleme südame ja hingega kohvi kallal!

Meie hõimu asutasid Annar Alas ja Heili Politanov, kaks rahvusvahelist tunnustatud sertifitseeritud kohvikohtunikku, kelle hea nina leiab kohvimaailmast üles ka kõige haruldasemad pärlid. Kõik need pärlid jõuavad ettevõttesse Coffee People, kuhu on kokku tulnud erioskustega kohvispetsialistid, -fanatid ja -gurmaanid, kes on muuseas k o h v u t a v a l t lahedad inimesed.

Säästev ja nutikas röstimine

Kohv on nagu hõrk matemaatiline tehe, milles erinevad muutujad – kui üks muutuja kaob, kaotavad oma väärtuse ka teised. Nii sõltub

kohvi maitse kolmest võrdväärsest komponendist: kvaliteetsest toorainest ehk kohvioast, röstimisest, mis toob esile oas peituva rikkuse ja sordi eripära nüansid, ja baristast, kes kohvi valmistab.

Kuidas saavad kõik nautlejad ubast tunnet tajuda? Meie röstikojas pruunistatakse kohv ultrakaasaegse ja kõrgtehnoloogilise Loringi röstimismasinaga, milles ube kuumutab tulise õhu ringlus. Nii ei pääse hapnik välja ja uba võtab kõik maitsed endale. Kui tavalise röstimismasina kuum pann “kõrvetab uba kõhu alt”, siis Loring paitab uba, särades oma tõelises puhtuses.

Ja veel… kas teadsid, et Loringi röstimismeetod säästab võrreldes teiste masinatega 85% soojusenergiat? Nii jätame väiksema ökoloogilise jalajälje, mis meie hõimule on ülioluline.

Saa tuttavaks röstimeistriga

Ei ole saladus, et maailmas on vaid üksikud röstikojad, kus protsessi analüüsitakse täppisteaduslikul lähenemisel ühe millisekundi või kraadini, et maitseprofiil edasi areneks.

Meil on hea meel, et Coffee People seas on üks selline kohvi(oa)lausujast hea-kohvi-uba-peitub-täpsuses-ja-perfektsuses- röstmeister – maailmatasemel toidu- ja biokeemik ning molekulaarbioloogia haridusega kohvifanaatik Johan Rohtla. Johan teab, milline on kuumutatud ubade hingeelu. Ta veedab oma päevad laboris, uurides seoseid kofeiinisisalduse, röstimise ja pruulimise vahel. Ja milline on tulemus? Ei midagi muud kui hõrk ja erakordselt puhta maitsega kohv, mis aitab teistel kohvifanattidel ubaseid hetki luua

.

Direct TRADE-ÄRIMUDEL

Kvaliteet maksab, mistõttu maksame ausaid kokkuostuhindu. Võrreldes maailmaturu hinnatasemega, on need ostuhinnad tublisti kõrgemad. Sellega väljendame oma tunnustust kohvitootjate vastu, motiveerides neid järgima traditsioonilisi ökoloogilisi kohvikasvatusviise. Samuti on meile südamelähedane, et kohvifarmerid püüdleksid pidevalt saakide parandamise poole. See rahaline stiimul ei too kasu ainult kohvitootjatele, vaid ka nende peredele, kellele kohv on sageli kõige olulisem sissetulekuallikas.

Illustratsioonid

Kuidas valmivad Coffee People’i superlahedad pakendipildid? “Ma ei joonista mitte ühte kindlat persooni, vaid koondkuju, iseloomulikku selle maa inimest,” kirjeldab oma töömeetodit Marju Tammik, Eesti moe- ja lasteraamatute illustraator. Õige emotsiooni tabamiseks tuleb veidi katsetada, aga pilt sünnib kähku, kiiremini kui tass kohvi, vahenditeks paber, Jaapani tušipintsel fude ning paras ports inspiratsiooni.

Meie missioon

Hõrk kohviaroom on see, mis meid joonel hoiab. Seepärast on meie eesmärk valmistada erakordselt head kohvi ning luua tootmisprotsessi väärtust igas etapis. Alates kohviubade kasvatamisest, lõpetades kohvi säästliku pakendamisega – meie südameasi on olla vastutustundlikud.

Kõige parem tunne on ikka siis, kui sa tead, mis su tassis või termoses on. Coffee People rahvaga teeme kvaltiteetse kohvi laialt kättesaadavaks, pakkudes maitsvat ja vastutustundlikult valminud alternatiivi tundmatutele masstoodangu kohvimarkidele. Seepärast tuksub meie süda selles rütmis, et kõik kohvinautlejad ja -sõbrad saaksid jälgida kogu meie kohvi teekonda, alates kaugetest põldudest, lõpetades aurava ja eriti ubase tassiga.

Meie edulugu

2018

Saksa-Balti Kaubanduskoja liige

2017

European Excellence Awards

Coffee People ja kommunikatsioonibüroo Corpore said European Excellence Awards esikoha.
Võiduprojekt “Giving farmers faces and names.”

2017

CSR

Parim CSR (Corporate Social Responsibility) projekt Läänemere maades.

2016

Kantserogeenide vaba kohv excellence awards

Sertifitseeritud Eesti Terviseameti poolt kantserogeenide vabaks röstikojaks.

2016

Swedish business awards

Coffee People võitis Rootsi äriauhindade konkursil esimese koha jätkusuutliku ettevõtte kategoorias.

2015

Disainiauhinnad kuldmedal

Eesti Disainiauhindade kuldmedal pakendite kategoorias

2015

Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum

Coffee People on vastutustundliku Ettevõtte Foorumi liige ning samast ajast alates on ka Coffee People’i juht vastava foorumi juhatuse liige.

2010

“Parim uus kohviettevõte”

Coffee People valiti (tol ajal Gourmet Coffee) erikohviassotsiatsiooni poolt maailma parimaks uueks kohvi ettevõtteks.